You are currently viewing Cracovia – Piast Gliwice

Cracovia – Piast Gliwice

Dzisiejszy dzień z Ekstraklasą zaczynamy od spotkania
Cracovi z Piastem Gliwice.

W początkowej fazie meczu Piast ruszył z atakiem i wydawało się, że mecz będzie ciekawy i otwarty na bramki, lecz po 2 minutach okazało się, że jednak tak nie będzie.

W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły tylko po jednej sytuacji bramkowej, ale żadna z tych drużyn ich nie wykorzystała.

Początek drugiej drużyny rozpoczął się od zamieszki na boisku przez zawodników i ławki rezerwowej w 59 minucie za co po jednym zawodniku z obu drużyn zostało ukaranych żółtą kartką: Katranis A. i Kakabadze O.

W 70 minucie Felix trafia głową w centrum bramki dzięki asyście Kądzior i ostatnia drużyna z tabeli trafia na 1 do 0 vice liderom polskiej Ekstraklasy w sezonie 2022/23.

Po strzeleniu gola przez  drużyna z Cracovi starała się doprowadzić do wyniku remisowego, ale nie stworzyli żadnej sytuacji bramkowej i zakończyli mecz wynikiem: 0:1

Przebieg meczu:
1`- Rakoczy M. – żółtka kartka (Cracovia)
59` – Katranis A. – żółtka kartka (Piast)
59` – Kakabadze O. – żółtka kartka
70` – Felix J. – GOL 0:1 (Piast)

74` – Chrapek M. – żółta kartka (Piast)
90`+3 – Rapa.C żółta kartka