You are currently viewing MŚ 2022. Argentyna pokonała Chorwację 3:0. Messi zagra o złoto

MŚ 2022. Argentyna pokonała Chorwację 3:0. Messi zagra o złoto

Po świetnym spotkaniu Argentyna wygrała z Chorwacją 3:0. Początkowo podopieczni Zlatko Dalica dotrzymywali kroku rywalom, jednak później na boisku istniała głównie ekipa Leo Messiego. Przegrani zagrają oczywiście w meczu o trzecie miejsce.

Pierwszy kwadrans minął pod znakiem zachowawczej gry obu zespołów. W 16. minucie meczu na ciekawe rozegranie rzutu rożnego zdecydowali się Chorwaci. Dośrodkowanie trafiło na głowę Dejana Lovrena, jednak zawodnik oddał niecelny strzał.

W 27. minucie agresywnym zachowaniem Nicolas Tagliafico sprezentował przeciwnikom rzut wolny blisko pola karnego. Do piłki podszedł Luka Modrić. Jego centrę przejęli jednak obrońcy Argentyny i natychmiast wyprowadzili kontrę. Rodrigo de Paul posłał niezłe dośrodkowanie w pole karne, ale przeciął je Modrić, który szybko wrócił na własną połowę boiska.

W 31. minucie Chorwaci znów przeprowadzili dobrą akcję. Z lewej strony w pole karne wpadł Ivan Perisić i lobem próbował pokonać bramkarza, jednak Emiliano Martinez był na miejscu.

Chwilę później świetne podanie w pole karne Chorwacji otrzymał Julian Alvarez, a Dominik Livaković powstrzymywał go nieprzepisowo. Rzut karny dla Argentyny! Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł oczywiście sam Leo Messi. Po szybkiej konsultacji z VAR sędzia dał sygnał, a piłkarz wziął głęboki oddech i strzelił mocno pod poprzeczkę. Argentyna prowadziła 1:0.

Chorwaci zbyt szybko chcieli podnieść się z desek i dostali kolejny cios. Argentyńczycy ruszyli z kontratakiem, Alvarez dopadł do piłki na połowie boiska. Szczęśliwie wygrał przebitkę z Josipem Juranoviciem, piłki nie zdołał wybić Borna Sosa. Było 2:0.

Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy Chorwaci próbowali zdobyć gola kontaktowego, ale bez powodzenia. Do przerwy rezultat nie uległ już zmianie.

W 57. piękną akcję przeprowadzili gracze Argentyny. Piłkę tuż przed bramką otrzymał Leo Messi. Jednak jego uderzenie trafiło prosto w Livakovicia.

W 69. minucie spotkania doskonałą akcję prawą stroną przeprowadził Leo Messi. Wymanewrował obrońców przeciwników, wbiegł w pole karne i idealnie wyłożył piłkę Alvarezowi, który wpakował ją do siatki. 3:0 dla Argentyny.

Czas się cieszyć i świętujemy coś bardzo ekscytującego, ale przed nami jeszcze jeden ważny krok i już powinniśmy pomyśleć o tym, co nas czeka. W pierwszych minutach Chorwacja była przy piłce, ale wiedzieliśmy, że tak się stanie, bo mają świetnych pomocników, dość trudno się z nimi gra – mówił Lionel Scaloni po zakończeniu spotkania cytowany przez TycSports.

Drugiego finalistę mistrzostw poznamy już w środę (14.12.). O godzinie 20 na murawie pojawią się Francuzi oraz Marokańczycy. Większość ekspertów wskazuje oczywiście na aktualnych nadal mistrzów Europy.

Gdyby tak się stało, to w finale zmierzą się ekipy, które grały pokonały podczas tego mundialu reprezentację Polski. Z Argentyną drużyna Czesława Michniewicza przegrała 0:2 w fazie grupowej, a z Francją (1:3) w 1/8 finału.