Wisła Kraków spada z Ekstraklasy! Radomiak rozbił „Białą Gwiazdę”.​

Wisła Kraków spada z Ekstraklasy! Radomiak rozbił "Białą Gwiazdę".

Wisła po porażce w niedzielnym spotkaniu z Radomiakiem (2:4) „Biała Gwiazda” jest pewna spadku z Ekstraklasy po 26 latach. Radomiak grał o nic, a zespół z Krakowa potrzebował zwycięstwa w Radomiu, by nie stracić szans na utrzymanie się w Ekstraklasie. Jak się okazało ta sztuka Wiśle się nie udała i od sezonu 2022/23 będą występowali w I lidze.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli podopieczni Jerzego Brzęczka. Już w 8. minucie Giorgi Citaiszwili pokonał Majchrowicza dając prowadzenie 13-krotnym mistrzom Polski. Po tej bramce w ofensywie obu drużyn brakowało konkretów i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1 dla Wisły Kraków.

Przyjezdni początek II połowy rozpoczęli równie dobrze jak początek spotkania. Nie minęły 3 minuty i na tablicy wynik widniał wynik 2:0 po bramce Savicia. Po tym trafieniu wydawało się, że Wisła nabierze wiatru w żagle i wywiezie z Radomia 3 punkty. Jednak nic bardziej mylnego. Już dwie minuty po bramce Savicia Karol Angielski rozpczął swoje show. Najpierw w 50. minucie po świetnym dośrodkowaniu Abramowicza umieścił piłkę w siatce. Następnie w dwie minuty po dwóch stałych fragmentach umieszczał piłkę w siatce Pawła Kieszka. Strzelaninę w Radomiu zakończył Dawid Abramowicz. Boczny obrońca i były gracz Wisły Kraków strzelił bramkę po niezłej kontrze w 88. minucie. Tym samym u boku Górnika Łęczna i Termailici, Wisła Kraków jest trzecim spadkowiczem z Ekstrklasy w tym sezonie.