You are currently viewing Złoty medal mistrzostw Europy dla Aleksandry Lisowskiej

Złoty medal mistrzostw Europy dla Aleksandry Lisowskiej

Aleksandra Lisowska zdobyła złoty medal w maratonie podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium 2022

Zawodniczka pochodząca z Braniewa zdobyła złoty medal w maratonie kobiet, dobiegając na metę z czasem 2:28:34. Nad drugą zawodniczką miała osiem sekund przewagi.

Biało-Czerwona najlepiej rozłożyła siły na całe 42 kilometry. Były momenty, gdy rywalki ją wyprzedzały, ale potem Lisowska potrafiła wracać do czołówki w dobrym stylu.

Dzięki występowi Lisowskiej, Moniki Jackiewicz i Angeliki Mach cała reprezentacja Polski wywalczyła również brązowy medal w rywalizacji drużynowej.