Dariusz Stalmach został nowym piłkarzem Werderu Brema. 20-letni polski pomocnik zamienia 1. FC Magdeburg na klub Bundesligi, który miał obserwować jego rozwój od dłuższego czasu. Dla byłego piłkarza Górnika Zabrze to kolejny ważny etap zagranicznej kariery, rozpoczętej w 2022 roku transferem do AC Milan.
Stalmach jest wychowankiem Górnika Zabrze , gdzie uchodził za jednego z najbardziej utalentowanych środkowych pomocników swojego rocznika. Latem 2022 roku zdecydował się na odważny krok i przeniósł się do akademii AC Milan. Choć nie doczekał się debiutu w pierwszym zespole „Rossonerich”, zbierał cenne doświadczenie w rozgrywkach Primavery i w Serie C.
Zmiana do Werderu Brema
Stalmach zimą 2025 roku obrał kolejną ścieżkę rozwoju i przeniósł się do 1. FC Magdeburga , gdzie znacznie szybciej otrzymał szansę w seniorskiej piłce. Początek nie był łatwy. Stalmach musiał przystosować się do fizycznej i intensywnej piłki w 2. Bundeslidze. Z każdym miesiącem coraz lepiej odnajdywał się jednak w środku pola, imponując spokojem przy rozegraniu oraz odpowiedzialnością w fazie defensywnej.









