You are currently viewing Ma zaledwie 15 lat i została przyłapana na dopingu podczas igrzysk w Pekinie

Ma zaledwie 15 lat i została przyłapana na dopingu podczas igrzysk w Pekinie

Ma zaledwie 15 lat, a już jest posądzona o stosowanie dopingu w Pekinie. I to nie bezpodstawnie.

Na igrzyskach olimpijskich w Pekinie stwierdzono obecność zakazanej substancji o nazwie trimetazydyna u Kamili Walijewy. 15-latka może zostać ukarana. W przeszłości dochodziło już do podobnych sytuacji.

Kamila Walijewa ma dopiero 15 lat, a w połowie stycznia w Tallinie została mistrzynią Europy i odniosła liczne sukcesy w łyżwiarstwie figurowym. Sprawa komplikuje się, bowiem Walijewa nie ukończyła jeszcze 16. roku życia, wobec czego jest „osobą chronioną”. Pojawiają się jednak informacje, że mimo to może zostać ukarana. Według RBC trimetazydyna mogła się dostać do organizmu łyżwiarki razem z lekiem na anginę, który miała przyjmować.

Problem z dopingiem w Rosji niepokoi

Rosyjscy sportowcy w kolejnej wielkiej imprezie nie startują pod flagą narodową i jako reprezentacja Rosji, a pod szyldem Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiej (RKO) z powodu stosowania powszechnie i na szeroką skalę dopingu przez reprezentantów tego kraju.

Kryzys w rosyjskim sporcie trwa już prawie sześć lat, a rozpoczął się po igrzyskach w Soczi. W sprawę , jak się okazuje, mogą być zamieszane bardzo młode osoby jak na przykład Walijewa.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.