Erling Haaland w Manchesterze City!​

Erling Haaland w Manchesterze City!

Dziennikarze „The Athletic” podają, że Erling Haaland  podpisał kontrakt z Manchesterem City. Według informacji Anglików wszystko jest już ustalone i napastnik Borusii Dortmund latem przejdzie do zespołu „The Citizens”.

Erling Braut Haaland to obok Kyliana Mbappe aktualnie najgorętsze nazwisko na rynku transferowym. Jego kontrakt z Borussią Dortmund mimo, że kończy się w czerwcu 2024 roku, to Norweg nie chce kontynuować gry w niemieckiej drużynie. Haalandem zainteresowanych było wiele topowych europejskich ekip, lecz od dawna mówiło się, że to zespół z Manchesteru jest najbliżej pozyskania go.

Według doniesień, klub zapłaci aktualnemu pracodawcy Haalanda 75 mln euro, tyle ile wynosi klauzula w kontrakcie 21-latka. Ma otrzymać kontrakt na pięć lat, a jego zarobki mają wynosić około 30mln euro. Wliczając w to ewentualne bonusy, to Norweg zostanie najlepiej opłacanym piłkarzem w Anglii.

W tym sezonie Erling Haaland strzelił 28 bramek i zaliczył 8 w 29 meczach we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie. Dorobek norweskiego snajpera zapewne byłby bardziej okazały gdyby nie kontuzje, które go dopadały w tym sezonie.

Dodaj komentarz