You are currently viewing <strong>Formuła 1. Mick Schumacher dołącza do Mercedesa jako rezerwowy</strong>

Formuła 1. Mick Schumacher dołącza do Mercedesa jako rezerwowy

Mick Schumacher, którego słynny ojciec również ścigał się w barwach Mercedesa w latach 2010-12, będzie uczestniczył w zawodach Grand Prix jako rezerwowy dla Brytyjczyków, siedmiokrotnego mistrza świata Lewisa Hamiltona i George’a Russella.

Syn Michaela startował w F1 w latach 2021-2022. Niemiec trafił do akademii talentów Ferrari i po sukcesach w kategoriach juniorskich otrzymał miejsce w Haasie, który blisko współpracuje z włoskim producentem. Jednak w przyszłym roku Ferrari nie będzie posiadało już przywileju obsadzenia fotela w amerykańskim zespole, co po części miało wpływ na przyszłość Schumachera juniora.

Wpływ na decyzję Haasa miały także liczne wypadki Micka Schumachera. Niemiec na przestrzeni ostatnich miesięcy wykazał się rozwojem, ale też popełniał kosztowne błędy. Z analizy „Auto Motor und Sport” wynika, że kolizje powodowane przez syna legendy F1 kosztowały zespół ponad 3,5 mln dolarów

W 43 dotychczasowych startach młody Schumacher zaliczył 12 punktów, a w pojedynczym grand prix najwyżej uplasował się na szóstej pozycji..

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.