You are currently viewing Iga Świątek znowu w formie

Iga Świątek znowu w formie

Po trzytygodniowej przerwie, Iga Świątek powraca na kort, gotowa do rywalizacji o kolejne zwycięstwo turniejowe oraz punkty, które pozwolą jej zbliżyć się w rankingu WTA do obecnej liderki, Aryny Sabalenki. Organizatorzy turnieju w Tokio ogłosili, że Polka rozpocznie swoją grę jutro (26.09) o godzinie 10 czasu polskiego.

Niewątpliwie, ta pora rozgrywki nie jest najdogodniejsza dla polskich fanów, jednak zrozumiane to musi być z uwagi na lokalizację turnieju w Japonii, co uniemożliwia dostosowanie go do europejskich stref czasowych.

W drugiej rundzie zawodów, Iga Świątek zmierzy się z Mai Hontama, reprezentującą gospodarzy i zajmującą obecnie 148. miejsce w rankingu WTA. W poniedziałek, Hontama bez większych trudności pokonała swoją rodaczkę, Nao Hibino, zwyciężając ją 6:2, 6:4.

Historia rywalizacji obu zawodniczek jest krótka, spotkały się dotąd tylko raz, a miało to miejsce w juniorskim turnieju Roland Garros w 2016 roku. Wówczas to Iga Świątek wygrała 6:4, 6:3. Od tamtej pory nie miały okazji skonfrontować swoich umiejętności na korcie, choć jedno jest pewne – Iga Świątek będzie uważana za faworytkę, będącą pod opieką Tomasza Wiktorowskiego.

Celem tego pojedynku jest awans do ćwierćfinału turnieju. Rywalizacja jest bardzo silnie obsadzona, choć ostatnio straciła jedną z głównych zawodniczek. Jelena Rybakina zdecydowała się wycofać z turnieju w ostatniej chwili, co sprawia, że drabinka na korzyść Igi Świątek stała się bardziej otwarta. To daje nadzieję na kolejne sukcesy dla tej utalentowanej polskiej tenisistki.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.