You are currently viewing Konkurs w Planicy przesunięty ze względu na złe warunki pogodowe

Konkurs w Planicy przesunięty ze względu na złe warunki pogodowe

CZAS: 8.45/Sobota

DYSCYPLINA: Skoki Narciarskie

W trakcie tego weekendu w Planicy, która jest gospodarzem finału sezonu 2022/23, odbędzie się rywalizacja najlepszych skoczków świata. Organizatorzy zaplanowali trzy konkursy. W czwartek odbyły się kwalifikacje do piątkowego konkursu, w których czterech zawodników z Polski uzyskało awans. Kamil Stoch był najlepszy z polskiej ekipy, zajmując 10. miejsce, a Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł zajęli odpowiednio 11. i 12. pozycję. Andrzej Stękała został sklasyfikowany na 32. miejscu. Niestety, żaden z Polaków nie miał okazji zaprezentować swoich umiejętności na skoczni w piątek, ponieważ konkurs został odwołany z powodu złych warunków pogodowych.

Jeśli jesteś fanem skoków narciarskich, to na pewno śledzisz zawody Pucharu Świata w Planicy. W tym sezonie jednak organizatorzy mieli nie lada wyzwanie, ponieważ wiatr stanowił poważną przeszkodę w przeprowadzeniu zawodów. W piątek mieliśmy okazję obserwować kilkakrotne przesuwanie startu zawodów, a ostatecznie musieliśmy uznać, że wiatr zwyciężył i nie odbyły się one w ogóle.

Jednak nie wszystko stracone! Organizatorzy podjęli decyzję, aby nie rezygnować z zaplanowanych na ten weekend konkursów, a jedynie przesunąć ich termin. W sobotę odbędą się dwa konkursy – indywidualny i drużynowy – które z pewnością dostarczą nam emocji na najwyższym poziomie.

Nie da się ukryć, że sytuacja w Planicy była dość kuriozalna, ale to właśnie takie momenty sprawiają, że sport jest jeszcze ciekawszy i nieprzewidywalny. Czekamy z niecierpliwością na sobotnie zawody i trzymamy kciuki za naszych polskich skoczków, którzy z pewnością dadzą z siebie wszystko, aby zdobyć cenne punkty do klasyfikacji Pucharu Świata.

Dodaj komentarz