You are currently viewing LASK Linz vs Liverpool

LASK Linz vs Liverpool

GODZINA: 18:45

DYSCYPLINA: PIŁKA NOŻNA

Spotkanie: Lask vs Liverpool

TYP: Powyżej 2,5 goli i wygra Liverpool

KURS: 1.75

ANALIZA:

Przed nami pasjonujący dzień futbolowych zmagań, z wyjątkiem tym razem padło na zmagania między austriackim klubem LASK z Linz, a powszechnie znanym Liverpool FC. Zacznijmy od faktów – Liverpool nie przegrał żadnego z ostatnich 5 meczów (4 zwycięstwa, 1 remis). Wyjazdowe występy również idą im świetnie – 2 wygrane, 1 remis. W ostatnich 5 meczach klubu z Anglii, zdobyli aż 12 bramek, tracąc jedynie 4. Warto zwrócić szczególną uwagę na poprzednie starcie Liverpoolu z Wolverhampton, gdzie po słabej pierwszej połowie zespół wrócił na boisko na drugą połowę z determinacją, prezentując znakomitą grę. Jestem przekonany, że zespół angielski, w tym Jurgen Klopp, wyciągnęli z tego wnioski i tak przystąpią do tego spotkania.

Przejdźmy teraz do zespołu LASK. Zajmują oni 3. miejsce w tabeli, tracąc 5 punktów do lidera. Ich bilans bramkowy to 11 zdobytych i 5 straconych goli. Niemniej jednak, zespół ma trudności w grze z przeciwnikami o porównywalnych umiejętnościach lub wyższych. Wynik 1:1 z Rapidem Wiedeń czy porażka 0:2 z Sturmem Graz to przykłady meczów, w których LASK miał trudności z wytworzeniem groźnych akcji. Statystyki zespołu również nie robią imponującego wrażenia w meczach, które udało im się wygrać. Nie widzę, aby LASK mógł odebrać punkty zespołowi z Anglii, co podkreśla różnicę w jakości pomiędzy obiema drużynami.

Co do liczby bramek, w ostatnich 5 meczach Liverpoolu aż 4 zakończyły się wynikiem powyżej 3 goli, z czego w 3 z nich sami zdobyli 3 bramki. W przypadku LASK, historia strzelonych bramek wskazuje na regularność: 3, 2, 2, 1, 2, 0, 1 (licząc tylko mecze ligowe). Patrząc na powyższą analizę, Liverpool jawi się jako zdecydowany faworyt tego spotkania. Istnieje spora szansa, że zespół z Anglii ponownie zdoła strzelić więcej niż 2 bramki. Nie byłoby także zaskoczeniem, gdyby i drużyna z Austrii miała wkład w wynik tej potyczki.

Podsumowując, Liverpool wydaje się być klarownym faworytem tego spotkania. Statystyki wskazują na ich przewagę i zdolność do zdobywania bramek. Nie ma również przeszkód, by LASK mógł dorzucić coś od siebie, co sprawi, że mecz będzie emocjonujący. To zdecydowanie będzie wydarzenie, które kibice futbolu nie powinni przegapić.

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.