You are currently viewing Znamy nazwisko nowego trenera reprezentacji! Kim jest Czesław Michniewicz?

Znamy nazwisko nowego trenera reprezentacji! Kim jest Czesław Michniewicz?

31 stycznia 2020 podjęto decyzję o powołaniu Czesława Michniewicza na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Podpisano umowę do końca 2022 roku, z opcją przedłużenia-poinformował Polski Związek Piłki Nożnej.

Kim jest Czesław Michniewicz?

  • Doświadczony szkoleniowiec, prowadził kadrę w latach 2013-2018.
  • W stołecznym zespole został zatrudniony 21 września 2020 roku. Z drużyną zdobył mistrzostwo Polski i awansował do fazy grupowej Ligi Europy.
  • W latach 2017-2020 był selekcjonerem kadry do lat 21. Z ekipą zagrał w Euro U-21.
  • Na koncie w roli trenera ma jeszcze Puchar i Superpuchar Polski w Lechem Poznań, mistrzostwo kraju oraz Superpuchar z Zagłębiem Lubin.
  • Pracował też m.in. w Arce Gdynia, Jagiellonii Białystok, Polonii Warszawa czy Podbeskidziu.

Niełatwe zadanie nowego trenera

Nowy opiekun kadry będzie miał niewiele czasu, ponieważ już 24 marca reprezentację czeka w Moskwie półfinałowy mecz z Rosją o awans do mistrzostw świata. Jeżeli Polacy zwyciężą, zmierzą się w finale barażowym 29 marca z lepszym z pary Szwecja – Czechy. Stawka jest wysoka, przygotowań potrzeba wiele, a czasu coraz mniej.

 

Czyli jednak to nie Nawałka?

Kilka dni temu na Twitterze tygodnika Przegląd sportowy ukazała się okładka najbliższego wydania czasopisma. Widnieje na niej Adam Nawałka, a czołówka informuje, że niemal pewne jest, że to on przejął rolę Paulo Sousy. Jakie, więc było zaskoczenie polskiej kadry i kibiców kiedy to ujawniono nowego trenera i wcale nie okazał się nim być Adam Nawałka.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.