Paul Pogba odchodzi z Manchesteru United. Co dalej z karierą Francuza?​

Paul Pogba odchodzi z Manchesteru United. Co dalej z karierą Francuza?

Sezon 2021/22 jest najprawdopodobniej ostatnim, w którym Paul Pogba będzie występował w barwach „Czerwonych Diabłów”. Na temat odejścia z klubu mistrza świata z 2018 roku wypowiedział się Ralf Ragnick. 

Przygoda Paula Pogby w Manchesterze United miała wyglądać zupełnie inaczej. W 2016 roku „Czerwone diabły” zapłaciły za swojego wychowanka 100 mln euro bijąc tym samym rekord transferowy. 91-krotny reprezentant Francji podczas swojego dotychczasowego pobytu w United notował znakomite występy, lecz jednak zawsze miał problemy z regularnością. Wszystko wskazuje na to, że w czerwcu tego roku pomocnik po raz drugi w karierze opuści zespół z Manchesteru. Nasuwa się zatem pytanie w jakim klubie w następnym sezonie będzie grał Francuz.

– W obecnej sytuacji Pogba nie przedłuży kontraktu z Manchesterem United. Najprawdopodobniej nie będzie go tutaj w przyszłym sezonie. Tak o sytuacji Francuza wypowiedział się szkoleniowiec Manchesteru United – Ralf Rangnick. 

Bardzo możliwe, że mecz Manchesteru United przeciwko Liverpoolowi był ostatnim, w którym Paul Pogba wystąpił w ekipie „Czerwonych Diabłów”.  Wszytko dlatego, że 29-latek doznał w owym spotkaniu urazu łydki, który wyklucza go z gry w najbliższych tygodniach. Francuz podczas swojego pobytu w Manchesterze rozegrał 233 spotkania strzelając w nich 39 bramek oraz zanotował 51 asyst.

Gdzie Paul Pogba będzie kontynuował swoją karierę? Bardzo możliwy jest jego powrót do Juventusu, w którym występował w latach 2012-2016. „Stara Dama” po dwóch nieudanych sezonach rzędu będzie chciała włączyć do walki o scudetto, a wydaje się, że Pogba mógłby bardzo pomóc w realizacji tego celu ekipie z Włoch. Nie jest jednak oczywiste to, że Juventus będzie kolejnym przystankiem Pogby. Angielski „Daily Star” donosił w styczniu tego roku, że chce on dołączyć do Realu Madryt. Wydaję się jednak, że nie jest on teraz priorytetowym piłkarzem dla „Królewskich”, ponieważ Ci woleliby w pierwszej kolejności pozyskać do swojej drużyny innego Francuza – Kyliana Mbappe. Brytyjscy dziennikarze również informowali, że PSG jest mocno zdeterminowane, by Francuz zasilił szeregi ich klubu. Co ciekawe reprezentant trójkolorowych jeszcze nigdy nie miał okazji grać w swoich rodzimych rozgrywkach.

Dodaj komentarz