You are currently viewing Sukcesy i problemy Polskich biegaczek

Sukcesy i problemy Polskich biegaczek

Trzy z czterech biegaczek specjalizujących się w dystansie 400 metrów wywalczyły awans do finału mistrzostw Europy w Monachium

  Reprezentantki Polski pobiegły bardzo dobrze w półfinałach. Rywalizacja biegaczek na 400 metrów zaczęła się już w poniedziałek 15 sierpnia, kiedy to przeprowadzono eliminacje.  Awans do półfinałów otrzymały Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska i Justyna Święty-Ersetic. Półfinały odbyły się we wtorek, a ze świetnej strony zaprezentowały się Kaczmarek i Kiełbasińska, które wygrały swoje biegi.

  Reprezentantki na krótko przed startem napotkały pewne problemy organizacyjne. Polskie biegaczki miały o godz. 10:30, czyli na 2,5 godziny przed startem eliminacji, wyjechać z hotelu na stadion. Gdy wyszły przed budynek, okazało się, że autobus nie przyjechał. „Zrobiło się nerwowo” – czytamy w relacji Tomasza Kalemby. Co więcej, menedżer odpowiadający za transport zawodników, nie odbierał telefonu. Ostatecznie biegaczki  zamówiły taksówkę, która zawiozła ich na stadion rozgrzewkowy i zdążyły na czas.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.