You are currently viewing Tragiczny wypadek Piotra Tarkowskiego
TORUN ULICA GENERALA JOZEFA BEMA ARENA TORUN 6.03.2022 LEKKOATLETYKA 66. PZLA HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI FOT MICHAL LAUDY

Tragiczny wypadek Piotra Tarkowskiego

  Piotr Tarkowski bardzo szybko zakończył rywalizację w tegorocznych mistrzostwach Europy w lekkoatletyce.

 

  Skoczek doznał niezwykle groźnej kontuzji podczas eliminacji Monachium 2022 i nie był w stanie samodzielnie opuścić areny.

  15 sierpnia rozpoczęły się tegoroczne mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Medale w maratonie zdobyły Aleksandra Lisowska, Angelika Mach i Monika Jackiewicz. W końcu przyszedł też czas na Piotra Tarkowskiego, który miał wziąć udział w skoku w dal. Niestety jego pierwsze podejście skończyło się tragicznie.

  Polak wystartował jako jeden z pierwszych zawodników w swojej konkurencji.

  Po wylądowaniu w piaskownicy lekkoatleta krzyknął głośno, co dało się usłyszeć nawet w transmisji telewizyjnej. Niemal od razu zaczął zwijać się w bólu, a po chwili wezwał również pomoc medyczną. Jego trener miał przerażoną minę . Kilka minut później Tarkowski został zniesiony z areny na noszach.

  Aktualnie nie wiadomo jeszcze, co dokładnie dolega reprezentantowi Polski. W tej chwili wydaje się, że dalsza rywalizacja Biało-Czerwonego podczas mistrzostw Europy w Monachium jest niemożliwa.

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.