You are currently viewing Piłka nożna. Kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Brazylii

Piłka nożna. Kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Brazylii

Po tym jak Brazylia niespodziewanie odpadła z mundialu w Katarze w ćwierćfinale, z posadą selekcjonera reprezentacji Brazylii pożegnał się Tite. Brazylijska Federacja Piłkarska ma obecnie rozpatrywać jako kandydatów do roli nowego selekcjonera Josepa Guardiolę oraz Carlo Ancelottiego.

W związku z faktem, że Guardiola niedawno przedłużył kontrakt z Manchesterem City, bardziej prawdopodobne jest objęcie reprezentacji Brazylii przez Ancelottiego. Mogłoby to nastąpić po zakończeniu obecnego sezonu, w czerwcu 2023 roku, gdyby Brazylijskiej Federacji Piłkarskiej udało się porozumieć z Realem w sprawie wykupienia kontraktu trenera – wynika z informacji serwisu UOL

Utytułowany szkoleniowiec nie prowadził jeszcze nigdy reprezentacji. Pracował natomiast w największych europejskich klubach. Był trenerem Juventusu, Milanu, Chelsea, PSG, Realu Madryt, Bayernu Monachium i Napoli. Cztery razy wygrał Ligę Mistrzów (z Milanem i Realem Madryt).

Brazylijska Federacja Piłki Nożnej (CBF) chciałaby, aby przed mistrzostwami świata w 2026 roku drużynę objął Ancelotti. W październiku, przed rozpoczęciem mundialu, emisariusze CBF rozmawiali z Włochem, gdyż Tite już wcześniej zapowiadał odejście po turnieju, bez względu na wynik osiągnięty w Katarze.

Dodaj komentarz