You are currently viewing Piłka nożna. <strong>Szymon Żurkowski coraz bliżej nowego klubu</strong>

Piłka nożna. Szymon Żurkowski coraz bliżej nowego klubu

Ostatnie miesiące dla Szymona Żurkowskiego to wielka sinusoida. Jeszcze wiosną, środkowy pomocnik znakomicie prezentował się w Empoli, gdzie budował swoją markę w Serie A.

Powrót do Fiorentiny okazał się jednak opłakany w skutkach. Reprezentant Polski zagrał zaledwie w 4 meczach, spędzając na boisku 78 minut. Zawodnikowi udało się chociaż zaliczyć asystę. Kontrakt kadrowicza „Biało-Czerwonych” obowiązuje do końca czerwca 2024 roku, zatem kres współpracy nieubłaganie się zbliża.

O zainteresowaniu Szymonem Żurkowskim ze strony Sampdorii informowali już w listopadzie Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl oraz Gianluca Di Marzio. Ten pierwszy zasugerował, że polski pomocnik może trafić do Genui na zasadzie wypożyczenia w formie rozliczenia za transfer innego zawodnika.

Teraz o możliwych przenosinach Żurkowskiego do klubu z Genui napisał Nicolo Schira. Według niego obecnie trwają rozmowy w sprawie transakcji.

Sam Żurkowski znajduje się na celownikach również innych klubów. W ostatnim czasie media wymieniały w tym gronie Salernitanę, Torino, Bolognę i Spezię.

Pomocnik był z reprezentacją Polski na Mistrzostwach Świata, ale w Katarze nie rozegrał ani minuty.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.