You are currently viewing Najlepszy występ Polki od trzech lat. „Jestem szczęśliwa”

Najlepszy występ Polki od trzech lat. „Jestem szczęśliwa”

To piąty najlepszy rezultat Kamili Żuk w zawodach Pucharu Świata. Ostatnio lepiej spisała się w połowie stycznia 2020 roku w Ruhpolding, gdy zajęła 10. miejsce w sprincie. Już przed świętami Bożego Narodzenia sygnalizowała, że jest w coraz wyższej formie. W Annecy zdobyła pierwsze punkty, ale w Pokljuce pokazała, na co ją stać.

Żuk sklasyfikowana została na 15. miejscu. Była bezbłędna na strzelnicy, a do triumfatorki Elviry Oeberg straciła tylko 58 sekund. To dobry prognostyk na przyszłość i znak, że biathlonistka z naszego kraju znów może być w szerokiej światowej czołówce.

Żuk tak dobry wynik osiągnęła pomimo tego, że nie była w optymalnej dyspozycji. – Nie czułam się rewelacyjnie i ten początek biegu nie wyglądał w moim wykonaniu za dobrze. Czułam, że walczę o każdy kolejny metr i nie będzie to lekki bieg. Tym bardziej cieszę się z osiągniętego wyniku i mogę po nim powiedzieć, że jestem szczęśliwa – dodała.

Polka nie była wraz z kadrą na poświątecznym zgrupowaniu w Obertilliach. Wszystko uzgodniła jednak z trenerem. Pozostała w kraju i czas świąt spędziła razem z najbliższymi. To dodało jej energii.

Co prawda Żuk miała małe problemy z realizacją programu treningowego, ale ostatecznie udało jej się znaleźć rozwiązanie. W obliczu poprawy pogody w Polsce i wysokich temperatur, udała się do Czech, gdzie były dobrze przygotowane trasy biegowe. Jak dodała, w Polsce mogłaby biegać tylko na nartorolkach.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.