You are currently viewing Piłka ręczna. Groźny upadek Szymona Sićko

Piłka ręczna. Groźny upadek Szymona Sićko

42 minuta meczu.  Szymon Sićko wykonał prostopadły atak na płocką bramkę. Będąc w powietrzu został pchnięty przez defensora Wisły Leona Susnję. W efekcie tego stracił równowagę i wpadł na stojącego przed nim innego gracza Nafciarzy, Przemysława Krajewskiego. Upadek wyglądał strasznie. Sićko z impetem uderzył głową o parkiet. Zamroczony i nie w pełni świadomy został sprowadzony z boiska przez klubowych fizjoterapeutów.

„W kolejnych godzinach po odniesionym urazie stan zdrowia zawodnika zaczął się pogarszać. Zaczął odczuwać silne dolegliwości bólowe, cierpiał na niepamięć i z podejrzeniem krwawienia śródmózgowego trafił do szpitala na hospitalizację. W tym momencie przebywa w Świętokrzyskim Centrum Neurologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, gdzie przez kolejne dni będzie przechodził dodatkowe badania” – powiedział lekarz kieleckiego klubu.

Mistrzowie Polski w tym roku rozegrają jeszcze tylko jeden mecz. W czwartek podejmą Celje Pivovarna Lasko w Lidze Mistrzów. 25-letni rozgrywający na pewno w nim nie zagra. Zawodnik jest jednym z filarów reprezentacji Polski, ale jego udział w mistrzostwach świata, które w dniach 11-29 stycznia odbędą się w Polsce i Szwecji, stanął pod dużym znakiem zapytania.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.