You are currently viewing Brak awansu będzie miał fatalne konsekwencje

Brak awansu będzie miał fatalne konsekwencje

Po zremisowanym meczu Polska – Czechy, reprezentacja Polski stanęła w obliczu poważnych konsekwencji. Brak bezpośredniego awansu na Euro 2024 jest teraz nieunikniony, a przed drużyną Michała Probierza pozostaje jedynie nadzieja, że utrzyma trzecie miejsce w grupie przed ostatnią kolejką.

Przed starciem z Czechami, Polska zajmowała czwarte miejsce w tabeli eliminacji Euro 2024 grupy E. Remis z Albanią sprawił, że Mołdawia wskoczyła na czwarte miejsce, a Biało-Czerwoni potrzebowali zwycięstwa nad Czechami, aby utrzymać szanse na bezpośredni awans.

Początkowo po pierwszej połowie Polska prowadziła 1:0, zajmując drugą lokatę w tabeli. Jednak w drugiej połowie Czesi wyrównali wynik, doprowadzając do remisu 1:1. Ten rezultat oznaczał utratę szansy na bezpośredni awans na Euro 2024.

Teraz Polsce pozostaje jedynie nadzieja, że w ostatniej kolejce nie wyprzedzi ich Mołdawia, która zmierzy się z Czechami. Mimo to, nawet w przypadku spadku na czwarte miejsce, Biało-Czerwoni mają szansę na udział w barażach dzięki miejscu w dywizji A Ligi Narodów. Ostateczny los Polski zależy teraz od wyników końcowych eliminacji grupy E.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.